Kreipimasis

Lietuvoje didėjant susirgimų COVID-19 atvejų ir sunkiai valdant pandemiją, sveikatos priežiūros įstaigos susiduria su dideliais sunkumais. Ne išimtis ir mūsų įstaiga. Nuo lapkričio 17 dienos Molėtų ligoninėje gydomi  COVID-19 susirgę pacientai stacionare. Skyrius pastoviai yra pilnai užpildytas pacientais, tiek mūsų krašto gyventojais, tiek pacientais iš Vilniaus apskrities. Darbo sąlygos ypač sudėtingos tiek dėl ligonių sunkios būklės, tiek dėl darbo specifikos, tiek dėl personalo trūkumo dirbti šiame pavojingame skyriuje. Nepaisant visų aplinkybių ir iššūkių, nesustabdėme jokių kitų įprastinių paslaugų. Tęsiama Geriatrijosir vidaus ligų skyriaus veikla, dirba Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, teikiamos visos įprastinės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslaugos, visą parą dirba Priėmimo skubios pagalbos skyrius ir karščiavimo klinika.

Neišvengiamai susiduriame su personalo problema, nes COVID -19 infekcija neaplenkia ir medikų. Dalis jų serga, kita dalis privalo būti saviizoliacijoje. Situacija keičiasi kiekvieną dieną, todėl tenka priimti labai sudėtingus sprendimus, perskirstant turimą personalą, kad toliau galėtumėme teikti visas sveikatos priežiūros paslaugas.

Esant tokiai įtemptai situacijai ir visiems suvokiant, kokia yra sudėtinga situacija visoje šalyje,  viešoje erdvėje nevengiama dalintis melaginga informacija apie viruso neegzistavimą, apie kaukių neefektyvumą, apie medikų piktnaudžiavimą ir pelnymąsįdėl neva suklastotų diagnozių ir pan. Labai apmaudu, kad ir „Molėtų forumas“ Facebook paskyroje pasirodė melaginga ir medikų bendruomenę žeminanti informacija apie neva negydomus ir „kaip šunimis laikomus“ pacientus nesergančius COVID-19. Po ko sekė labai daug komentarų, tarp kurių, siūlomas tiesioginis susidorojimas su gydytojais, kurstoma neapykanta ir nepasitikėjimas medikų bendruomene.

Norime atsakingai pareikšti, kad tokia informacija yra melaginga ir neatitinka tikrovės, faktai yra iškraipyti ir interpretuojami klaidingai. Šiuo metu Molėtų ligoninė svarsto galimybę kreiptis į teisėsaugos institucijas dėl šmeižto ir melagingos informacijos skleidimo „Molėtų forumas“ Facebook paskyroje, dėl nesantaikos kurstymo ir tiesioginio grasinimo susidoroti su medikų bendruomenės atstovais.

Mūsų įstaiga yra atvira visiems pasiūlymams, kostruktyviaikritikai, glaudžiam bendradarbiavimui, tačiau niekada netoleruos šmeižto, nesantaikos kurstymo, melagingos informacijos ir neapykantos skleidimo.

Suprantame, kad šiuo metu visiems yra neramu dėl ateities, esame visi išvarginti pandemijos sukeltų iššūkių, bet nuoširdžiai tikime, kad bendraudami, bendradarbiaudami ir pasitikėdami vieni kitais, bei išlikdami korektiški ir susitelkę, įveiksime visus nesklandumus.

 

Pagarbiai,

Molėtų ligoninės direktorius

Vaidotas Grigas

Parašykite komentarą