Geriatrijos ir vidaus ligų skyrius

Skyriaus vedėja gyd. Augustė Urbutė

                      Geriatrijos ir vidaus ligų skyrius yra 32 lovų. Skyriuje tiriami ir gydomi pacientai, sergantys įvairiomis vidaus organų ir nervų sistemos ligomis. Tai – kvėpavimo sistemos, virškinamojo trakto, širdies – kraujagyslių, jungiamojo audinio ir skeleto – raumenų sistemos, endokrininės, onkologinės, inkstų, stuburo ir periferinės nervų sistemos, galvos bei nugaros smegenų kraujagyslių ligos, Parkinsono liga, išsėtinė sklerozė, epilepsija, galvos skausminiai sindromai, vestibulinės funkcijos sutrikimai, galvos ir nugaros smegenų traumos ir kt.

                      Geriatrijos ir vidaus ligų skyriuje atliekami tyrimai:

  • Bendri klinikiniai ir biocheminiai laboratoriniai tyrimai.
  • Radiologinis ištyrimas.
  • Echoskopiniai tyrimai: pilvo organų, širdies ir kt.
  • Endoskopiniai tyrimai.
  • EKG ir veloergometrija, Holter monitoravimas.
  • Spirometrija.

Atliekamas kompleksinis ligonio ištyrimas ir gydymas. Be medikamentinio gydymo dažnai taikoma ir pirminė reabilitacija. Esant reikalui skyriuje gydomus ligonius konsultuoja įvairių sričių specialistai. Ūmių koronarinių situacijų atvejais visi pacientai, patekę iki 6 valandų nuo koronarinio skausmo krūtinėje pradžios, suteikus reikamą pagalbą intensyvios terapijos palatoje, kardiologonės pagalbos reanimobiliu pervežami į VUSL Kardiologijos centrą.

Neaiškiais atvejais arba jei reikia sudėtingesnių tyrimų ir gydymo metodų organizuojamas saugus ligonio pervežimas į aukštesnio lygio ar specializuotą asmens sveikatos priežiūros įstaigą.