Akcija „Rožinė dovana moterims“

 

 

Akcija „Rožinė dovana moterims“

Molėtų rajono savivaldybė, prisijungdama prie akcijos „Rožinė dovana moterims“, planuoja nemokamai nuvežti rajono moteris į Nacionalinį vėžio institutą atlikti prevencinius krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimus.

Autobusas išvyks balandžio 10 d. (trečiadienį) 8.00 val. iš Molėtų savivaldybės aikštės.

Prašome registruotis iki balandžio 3 d. el. paštu gita.lasyte@moletai.lt arba tel.  (8 383) 43743 (registracija būtina, su užsiregistravusiomis moterimis bus derinamos išvykimo detalės ir kita informacija).

Akcijoje gali dalyvauti 50 – 69 metų Lietuvos Respublikos pilietės, gyvenančios Molėtų rajono savivaldybėje, nei karto nesirgusios krūtų vėžiu ir nesitikrinusios 2 metus. Būtinas šeimos gydytojo siuntimas.

Nacionalinis vėžio institutas (NVI) kartu su Tarptautine moterų asociacija Vilniuje, Nacionaline krūties ligų asociacija ir Vilniaus kolegija organizuoja akciją „Rožinė dovana moterims“. Jos metu atliekami prevenciniai krūties vėžio ir ankstyvosios diagnostikos tyrimai (mamografija). Mamografija – neskausmingas, saugus ir efektyvus tyrimas, leidžiantis rentgenu aptikti net labai mažų matmenų navikinį darinį krūtyje.

Raginame moteris pasidovanoti sveikatą sau ir paraginti profilaktiškai pasitikrinti visas kitas moteris.

Apie krūties vėžį

Krūties vėžys yra dažniausias moterų onkologinis susirgimas tiek Lietuvoje, tiek ir visame pasaulyje. Šis vėžys siejamas su vakarietišku gyvenimo būdu, tad sergamumas šios lokalizacijos vėžiu nuolatos didėja. Vėlyvas pirmasis gimdymas, mažas gimdymų skaičius, trumpas maitinimo krūtimi laikotarpis, nutukimas ir per mažas fizinis aktyvumas – dažniausiai įvardijami kaip rizikos veiksniai, kylantys iš besikeičiančio moterų gyvenimo būdo.

Lietuvoje gyvena daugiau nei 16,5 tūkst. moterų, sergančių krūties vėžiu, o 6,6 tūkst. iš jų su šia diagnoze gyvena 10 metų ir ilgiau. Daugiau nei 90 proc. krūties vėžiu susirgusių moterų pasveiksta, jei liga diagnozuojama ankstyvų stadijų.